Wizz Air'den büyük kapasite artışı

Wizz Air'in patronu Jozsef VaradiAlman iş ve turizm dergisi Touristik Aktüell'e şirketin hedefleri ve 2023 planlamaları ile ilgili bilgi verdi.

2022 yılında 45 milyon yolcu taşıyan Wizz Air'in 2023 yaz sezonu kapasitesini yüzde 70 artırdığını kaydeden Jozsef Varadi, büyümeyle birlikte Ryanair ve EasyJet'in ardından Avrupa'nın en büyük üçüncü büyük hava yolu olma konumunu pekiştireceklerini anlattı.

Wizz Air'in büyümesinde Almanya pazarının önemli bir rol oynaması gerektiğini kaydeden Varadi "Geçtiğimiz yıl Almanya'ya giden veya Almanya'dan gelen 5 milyon yolcu taşıdık. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 60 artış anlamına geliyor. Almanya'nın 10 havalimanından uçuşlar yapan Wizz Air Almanya pazarı için konumlanıyor." dedi.

Bünyesinde 4 hava yolu şirketi ve 40 noktada base'i bulunan Wizz Air Avrupa ölçeğinin dışında da planlar yapıyor. Varadi, Sri Lanka ve Maldivler'in ilginç destinasyonlar olduğunu söylüyor.

Flosunda şu anda 180 uçak bulunan Wizz Air, uçak sayısını da hızlı bir şekilde artırıyor. 330 tane Airbus NEO siparişi veren şirket, 2030 yılına gelindiğinde 500 uçaklık bir filoya ulaşmayı hedefliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

deneme

Kas Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği