Antalya'da 42 bin öğrenciye ücretsiz yemek başlıyor

2022-2023 eğitim- öğretim yılı ikinci döneminin 6 Şubat Pazartesi günü başlayacağını belirten Emre Çalışkan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Okulöncesi Eğitimde Ücretsiz Yemek Projesi kapsamında 1,8 milyon olan ücretsiz yemek hizmetinin 5 milyona çıkacağını ve Antalya'da 19 ilçede 143 anaokulu ve 456 anasınıfında eğitim gören toplam 42 bin öğrenciye ikinci yarıyılın başladığı 6 Şubat tarihinden itibaren her gün ücretsiz olarak yemek hizmeti verileceğini belirtti.

SAĞLIKLI MENÜLER

Okulöncesi yemek desteğinden resmi okullarda öğrenim gören tüm okulöncesi eğitim alan öğrencilerin yararlanacağını belirten Çalışkan, yemek desteğiyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını, yemeklerin uygulama otelleri ile öğretmenevlerinde hazırlanacağını dile getirdi. Çalışkan, menülerin de öğrencilerin sağlıklı beslenmesine yönelik belirlendiğini kaydetti.

OKULLAŞMA ORANI YÜZDE 100

Bakanlığın okulöncesi eğitime çok büyük bir önem verdiğini kaydeden Çalışkan, bu kapsamda Antalya'da yoğun bir çalışmanın yapıldığını ve 5 yaş okullaşma oranının 1 yılda yüzde 83'lerden yüzde 100'lere çıkarıldığını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

deneme

Kas Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği